A szomatodráma egy játékos módszer, ami segít rávezetni mindarra, ami a lelkedben zajlik. A módszert Dr. Buda László fejlesztette ki.
Nem közvetlenül oldja meg a testi és lelki problémáidat, hanem segít kapcsolatba kerülni a belső folyamataiddal és megérteni, hogy mi zajlik benned. Felszabadítja a belső gátakat és általa közelebb kerülsz saját belső világodhoz. Ez fog abban segíteni, hogy beinduljanak a természetes gyógyító folyamatok, kikerülj a gödörből és elérhesd a testi-lelki jóllétet.
A szomato szó jelentése “testi”, a dráma pedig arra utal, hogy “élőben”, vagyis egy adott érzelem, gondolat a játék során, adott pillanatban való megélését jelenti.
A szomatodráma egy játékos, kreatív önismereti és terápiás módszer, ahol a belső érzéseinket kivetítjük a fizikai térbe, a problémát okozó szerveinket (gyomor, szív) megszemélyesítjük, majd beszélgetünk velük. Ez történhet csoportban vagy egyénileg. A szerveket, érzéseket eljátszhatja a csoport egy tagja vagy használhatunk bábokat.
Én egyéni szomatodráma műfajú terápiával tudok neked segíteni.
A lényeg, hogy testi tapasztalatokon keresztül a szomatodráma segít felfedezni és felismerni azokat a folyamatokat, ami a lelki problémák és testi tünetek (például fájdalom, görcs, gyomorégés, alvászavarok) mögött állnak.
Eredménye a testi-lelki jóllét és a belső egyensúly megteremtése.
Sokszor nem is igazán vagyunk tisztában azzal, hogy egy testi tünet (fájdalom, alvászavar, szorongás) mögött egy (régi) trauma, feldolgozatlan lelki probléma áll. Ez lehet akár egy válás, az állandó stressz vagy konfliktus a párunkkal, szüleinkkel.
Ha a testi tüneteket a lelkünkben zajló folyamatok, esetleg egy régen eltemetett fájdalom okozza, a hagyományos orvosi kezelés valószínűleg nem fog tudni (tartós) javulást eredményezni.
A testi-lelki felszabadulásnak gyakran maga az elszenvedő az akadályozója, aki nem is tudja, hogy a problémája egy tünet. Talán eszébe se jut, hogy egy betegség mögött lelki okot feltételezzen.
A szomatodráma elsődleges célja, hogy a játék résztvevője elfogadja és megszeresse önmagát.
Az önszeretet és önelfogadás hozzásegít ahhoz, hogy feloldjuk a belső gátat, felszínre kerüljenek a tudatunk mélyén fekvő érzések, amik tudtunk nélkül testi tünetek formájában (szomatizáció) okoznak nekünk szenvedést. Barátságba kerülünk saját magunkkal, a saját testünkkel.
A gátak feloldásával és a probléma gyökerének megértésével pedig el tudnak indulni a természetes gyógyító folyamatok.
A szomatodráma lényege, hogy a belső érzéseinket és konfliktusainkat megjelenítjük, kivetítjük a fizikai térbe, így azok láthatóvá válnak, életre kelnek.
Ez felismerésekhez és aha élményekhez vezet. Felfedjük és megértjük a problémáink kiváltó okát, forrását. A felismerés révén pedig megtudhatjuk, hogy mit kell tennünk annak érdekében, hogy jobban érezzük magunkat és megbarátkozhassunk önmagunkkal.
Az egyéni szomatodráma üzeneteket közvetít a testtől a tudatig és vissza, ezáltal egy aktív-, értelem- és érzelemteli kommunikáció lehetőségét nyitja meg belső világunkkal. E módszer lehetővé teszi, hogy olyan elzárt, sokszor fájdalmas érzéseinkkel találkozzunk, amelyek tudattalanul irányítják életünket, majd testi tünetek, betegségek, problémák formájában manifesztálódnak.
Aki szeretne megtanulni kommunikálni a belvilágával, aki szeretné megismerni a saját belső folyamatait. Aki szeretné irányítani a saját testét.
A szomatodráma nem orvosi beavatkozás, nem pszichiáter és nem pszichológus szakember végzi. A szomatodráma egy olyan terápiás módszer, ami alternatívát tud nyújtani azoknak, akik hisznek benne és szeretnének maguk még többet tenni a testi-lelki jóllétükért.
A szomatodráma nem a hagyományos orvosi kezelés vagy pszichológus által végzett terápia helyettesítésére való, hanem egy olyan kezelési mód, ami segíthet a testi-lelki felépülésben, ha korábban próbált módszerek egyike sem hozott eredményt.
Én személyesen is tapasztaltam a szomatodráma pozitív hatásait és mivel semmilyen módon nem árthat, ezért jó szívvel ajánlom Neked is!